Chat, Sohbet Odaları

Chat, sohbet odaları burada! Çevrimiçi bedava sohbet ve mobil arayüzü ile türkiye'nin en çok tercih edilen muhabbet sitesidir.

Mirc
Google Play
Apple Store

Yardım ( S.S.S ) Sıkça sorulan sorular

Yardım ( S.S.S ) Sohbet odalarında sıkça sorulan sorular

IRC Sohbet odalarında aklınıza takılan cevaplanmış yardım konuları.

+ Nasıl sohbet edebilirim?
– Sitemiz hem sohbet odaları hemde radyo servisi vermektedir. Üst kısımda bölümde Takma ad yerine nickinizi yazarak sohbete başla butoununa tıkladığınızda otomatik olarak sohbet kanallarına aktarılacaksınız.

+ Sohbet odaları ücrete tabimidir?
- Tabiyki HAYIR! IRC ağında sunulan hizmetler oyun servisi, radyo yayını vb. hepsi ücretsiz olarak kullanıcılara sağlanmaktadır.

+ Odalara bağlanmak için herhangi bir YAŞ uygulaması varmıdır?
– Kesinlikle yaş uygulaması mevcuttur. 18 yaş altı kullanıcıların IRC ağına bağlanması yasaktır. Tesbiti halinde kullanıcılar uzaklaştırılır.

+ Özel sohbet nedir? Nasıl yapılır?
– Bire bir şekilde kullanıcı ile göreşebilmek için sağ menüden kişinin nickine iki defa tıklayıp açılan penceren sohbet edebilirsiniz. Bu pencereden yapılan görüşmeleri sadece konuşan kişiler görebilir.

+ Operatör nedir, nasıl olunur?
– Operatörler kanalda genelinde düzeni sağlayan kişilerdir. Kurallara uymayan kişileri odadan uzaklaştırırlar. Nicklerinin başında @ simgesi bulunur. Operatör olabilmek için yönetici kişiler ile iletişim kurmalısınız

+ Nickimi nasıl kayıt altına alabilirim?
– Başkalarının size ait olan nick (rumuz) kullanmamaları için /msg nickserv şifreniz eposta adresiniz şekilde nickini kayıt altına alabilirsiniz.

+ Rahatsız eden kullanıcılara karşı ne yapabilirim?
– Odalarda sizi rahatsız eden kullanıcılar engelleyebilirsiniz. Kullanıcıyı engellemek için /ignore engelleneceknick komutunu kullanabilirsiniz.

+ Yeni nesil telefon veya tabletlerden bağlantı kurulabiliyormu?
– Evet IOS – Android işletim sistemi olan bütün teknolojik cihazlar ile bağlantı kurabilirsiniz.

+ Radyodan istek parça çaldırabilirmiyiz?
– Radyo kanalımıza girerek kanal genelinde !istek şarkıcı şarkıadı şeklinde radyoda yayında olan DJ’lerden istek parçası isteyebilirsiniz.

+ Hangi komutun ne işe yaradığını nasıl öğrenebilirim?
– Oluşturmuş olduğumuz temel irc komutları sayfasından komutlar ve ne işe yaradıkları ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.